Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi +90 248 213 30 35 İstiklal Yerleşkesi / BURDUR      
   
  Ana Sayfa Bölüm Hakkında Tarihçe Yönetim Akademik Kadro Egitim - Öğretim Araştırma & Proje Olanaklar Galeri İletişim ENGLISH
 
 
Ana Sayfa
Vizyonumuz

Bilimsel bakış açısına sahip, araştırma-geliştirme odaklı, ulusal ve uluslararası arenada rekabet edebilecek, alanında uzman, kaliteli öğrenciler yetiştirmek, Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü’nün hedefidir. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Nanobilim ve Nanoteknoloji Bölümü; nanoteknolojinin ilke ve prensiplerini benimsemiş, bilimsel düşünen, çevreyi bir bütün olarak algılayan, iyi düzeyde mantıksal sentez yapabilen, analitik düşünmeye sahip, her türlü iş koşullarına uyum sağlayabilen yenilikçi öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Evrensel bilim, evrensel düşünce ve gelişim çerçevesinde, ulusal ve uluslararası projelerde yer almayı hedefleyen, geleceğin akademisyenleri olabilecek alt yapıyı oluşturmada tercih edilmeyi isteyen öğrencilere bilgi yayımcı bir bilim insanı olma niteliğini kazandırmak. Günümüzde dünya ulusları arasındaki yarış, gençliğin eğitimi, üniversitelerdeki bilimsel çalışma yoluyla olmaktadır. Bu nedenle, bölümümüz öğrencilerini yenilikçi, çağdaş teknolojileri tanıyan ve yeni yöntemlerin geliştirilmesinde bu teknolojileri kullanabilen, çok yönlü çalışabilen, yarışmacı, ülkesini, insanları seven ve başkalarıyla iletişim kurabilen, bireyler olarak yetiştirmek.

 
 
Duyurular
Görüntülenecek duyuru bulunmamaktadır.
Etkinlikler
Görüntülenecek etkinlik bulunmamaktadır.